PostHeaderIcon Archiwum 2013/2014

PostHeaderIcon Baśń i bajka – udział w rozwoju dziecka

We wtorek 6 maja 2014 r. odbyła się konferencja naukowa Baśń i bajka – udział w rozwoju dziecka. Jego Magnificencja Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś objął wydarzenie patronatem honorwym. Konferencję otworzyło wystąpienie Dziekana WEiNoE prof. UŚ Zenona Gajdzicy oraz wystąpienia Dyrektora Instytutu Nauk o Edukacji prof. UŚ Urszuli Szuścik i Opiekuna Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej dr hab. Barbary Grabowskiej.

Konferencja miała zasięg ogólnopolski i udało się to potwierdzić w wystąpieniach prelegentów, gościliśmy na naszym Wydziale wykładowców, doktorantów oraz studentów z różnych ośrodków akademickich w Polsce: Krakowa, Warszawy, Lublina, Łodzi, Katowic, Wrocławia i Kielc, wśród prelegentów nie zabrakło oczywiście wykładowców i studentów naszego Wydziału. Konferencja miała charakter interdyscyplinarny i mogliśmy wysłuchać wystąpień nie tylko pedagogów, ale także psychologów, filologów, etnologów, kulturoznawców, a nawet filmoznawcy. Liczba prelegentów przerosła nasze oczekiwania, mieliśmy 15 prelekcji oraz sesję posterową, gdzie swoje prace prezentowało pięć osób. Z racji tego, że dysponowaliśmy skromnymi środkami finansowymi, a nasza konferencja była jednodniowa, byliśmy zmuszeni do odrzucenia części zgłoszeń. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas czasu przeznaczonego na dyskusję, rzeczywiście miała miejsce żywa wymiana myśli i spostrzeżeń, a nawet przyczyniło się to do przedłużenia o godzinę zakończenia konferencji, ponieważ prelegenci żywo dyskutowali nad wystąpieniami i rolą bajek i baśni w życiu dziecka i nie tylko. Konferencję zakończyliśmy wspólnym wnioskiem, że trzeba powtórzyć tak wartościowe spotkanie w przyszłym roku akademickim, z zaznaczeniem, że powinno być ono dwudniowe.

Zmieniony (wtorek, 16 grudnia 2014 12:22)

 

PostHeaderIcon V WAMPIRIADA

Kolejna edycja Cieszyńskiej Wampiriady za nami!

07 kwietnia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbyła się V edycja Cieszyńskiej Wampiriady, podczas której 65 osób zostało zarejestrowanych, 38 osobom udało się oddać krew. Dzięki tym osobom zebraliśmy 17,100 litrów krwi netto (brutto 19,380 litrów). „Wampiriada”, to największa w Polsce kampania honorowego krwiodawstwa organizowana w środowisku akademickim. Akcję organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Celem "Wampiriady" jest promowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży akademickiej. Akcja rozpoczęła się o godzinie 9:00 w Sali Konferencyjnej WEiNoE uroczystym otwarciem przez Prodziekan ds. Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Lokalnym dr Katarzynę Marcol oraz dr hab. Barbarę Grabowską. O godzinie 10:00 odbył się pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez Harcerski Klub Ratowniczy „Wstrząs”. O 13:00 Licencjonowane Instruktorki Zumba Fitness Joanna Leśków oraz Sylwia Czyż przeprowadziły dla wszystkich chętnych zajęcia. W holu głównym Panie z firmy kosmetycznej AVON bezpłatnie wykonywały makijaż. Cała impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Akcja zakończyła się o godzinie 15:00.

Zmieniony (wtorek, 16 grudnia 2014 12:23)

 

PostHeaderIcon Piszą o KNEM

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej działa bardzo prężnie! O efektach naszej pracy można czytać w Internecie:

 

Artykuł o konferencji "Rola dziadków w wychowaniu młodego pokolenia"       Kliknij tutaj

 

Artykuł o konferencji "Idee na przekór schematom czyli myślenie lateralne"  Kliknij tutaj

 

Artykuł o konferencji "Klatka po klatce. Animacja poklatkowa w szerokim ujęciu"  Kliknij tutaj

 

Zapraszamy do lektury!

Zmieniony (czwartek, 18 grudnia 2014 15:42)

 

PostHeaderIcon Święta z szyszką w tle 2013

Dnia 3 grudnia 2013 roku na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, odbędą się warsztaty  pod nazwą „Święta z szyszką w tle”.

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej wspólnie z dr Dorotą Prysak- pracownikiem Zakładu Pedagogiki Specjalnej- organizują warsztaty w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który jest obchodzony 3 grudnia.

Jest to kolejna- druga- edycja warsztatów.

Zmieniony (sobota, 27 grudnia 2014 16:44)

 

PostHeaderIcon Czas na podsumowanie Wampiriady!

29 października na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbyła się IV edycja Cieszyńskiej Wampiriady, podczas której 81 osób zostało zarejestrowanych, 42 osobom udało się oddać krew. Dzięki tym osobom zebraliśmy 18,9 litrów krwi netto (brutto 21, 42 litrów). Pobiliśmy rekord osób, które zarejestrowały się jako potencjalni dawcy szpiku – 15 osób.

„Wampiriada”, to największa w Polsce kampania honorowego krwiodawstwa organizowana w środowisku akademickim. Akcję organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Celem "Wampiriady" jest promowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży akademickiej.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 9:00 w Sali Konferencyjnej WEiNoE uroczystym otwarciem przez Prodziekan ds. Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Lokalnym dr Katarzynę Marcol, Dziekan Wydziału Artystycznego Profesor Małgorzatę Łuszczak oraz zastępcę Burmistrza Miasta Cieszyn mgr Adama Swakonia. Swoją obecnością zaszczycił nas również Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Profesor Zenon Gajdzica.

O godzinie 12:00 odbył się wykład na temat zdrowego odżywiania prowadzony przez Panie dietetyk z  firmy Natur House. O 13:00 Licencjonowana Instruktorka Zumba Fitness Sylwia Czyż przeprowadziła dla wszystkich chętnych zajęcia. W holu głównym Panie z firmy kosmetycznej AVON  bezpłatnie wykonywały makijaż. Wszystkie te dodatkowe imprezy cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Akcja zakończyła się o godzinie 15:00.

Honorowy patronat nad akcją objęli:

Jego Magnificencja Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś,
Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji dr hab. prof. UŚ Zenon Gajdzica,
Dziekan Wydziału Artystycznego prof. zw. Małgorzata Łuszczak
Burmistrz miasta Cieszyn mgr inż. Mieczysław Szczurek.


Zwieńczeniem Cieszyńskiej Wampiriady był koncert w klubie studenckim Panopticum Walkower & Imaginarium.

Bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim osobom, które pomogły w organizacji całej Akcji, naszym sponsorom, mediom, wolontariuszom oraz Pani dr Barbarze Grabowskiej.

Już w kwietniu odbędzie się kolejna edycja Cieszyńskiej Wampiriady, dlatego śledźcie nas uważnie J


Dziękujemy i pozdrawiamy


Zespół Wampiriady

Zmieniony (wtorek, 16 grudnia 2014 12:20)

 
Więcej artykułów…