PostHeaderIcon Archiwum 2011/2012

PostHeaderIcon Wielkimi krokami nadchodzi

Moi Drodzy!

Wakacje to czas, który z pewnością upływa bardzo szybko. Dla jednych jest to okres intensywnej działalności, dla innych- słodkiego lenistwa.

Fakt jest jeden- ten okres kiedyś musi się skończyć. Ale o nic się nie martwcie- nowy rok akademicki na pewno da wiele szans na wykazanie się i zaprezentowanie nowych pomysłów.

Cieszcie się ostatnimi dniami wolnego i ładujcie akumulatory na nowy semestr!

Drodzy Opiekunowie i sympatycy naszego Koła- życzymy Państwu spokoju i ciszy przez ostatnie dni wakacji :)

 

Zmieniony (sobota, 27 grudnia 2014 16:45)

 

PostHeaderIcon Cieszyńska Wampiriada

 

Dnia 25 kwietnia 2012 roku, od godziny 10:00 do 15:00 miała miejsce I edycja cieszyńskiej Wampiriady, którą otworzyła dziekan wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Halina Rusek. Również kilka słów w kierunku studentów skierowali z-ca burmistrza miasta Cieszyn Jan Matuszek, oraz dyrektor biura ZR PCK Stanisław Biłek.

Po oficjalnej części przyszedł czas na rejestrację krwiodawców. Udało się zarejestrować 71 osób, z tego 45 osób oddało krew. 2 osoby zarejestrowały się jako dawcy szpiku kostnego. Po raz pierwszy krew oddało 19 osób, 26 osób już wcześniej miało doświadczenie w oddawaniu krwi. Od godziny 11:30 do 13 pokaz pierwszej pomocy przedstawiał Pan Janusz Głaz, ratownik działający w Bielskim PCK.

Cieszyńscy studenci oddali 20,25 litra krwi, czym pokazali jak wielkie mają serca. Brawo!

 

Zmieniony (wtorek, 16 grudnia 2014 12:10)

 

PostHeaderIcon Konferencj naukowa z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii

 

20 marca 2012 roku nasze koło zorganizowało II Konferencję Naukową z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii.

W ramach konferencji wystąpili następujący prelegenci: dr hab. Prof. UŚ Ewa Ogrodzka-Mazur, dr Beata Oelszlaeger, mgr Aleksandra Gancarz, mgr Aleksandra Żołnowska wraz z uczniami II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, Audrey Morriseau, Karolina Kania oraz Zdzisław Rabenda.

Otwarcia konferencji dokonała Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie prof. zw. dr hab. Halina Rusek.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji była wystawa prac plastycznych, nadesłanych na konkurs przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tematem prac było wykonanie collage o jednym z krajów frankofońskich.

 

 

Laureaci konkursu plastycznego to:

1 miejsce: Sonia Ligocka- Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych

2 miejsce: Aneta Ligocka- IILO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie

3 miejsce: Paulina Madzia- Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych

Wyróżnienie: Robert Cieślar- IILO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie

 

 

Zmieniony (wtorek, 16 grudnia 2014 12:17)

 

PostHeaderIcon Warsztaty: Twórcze techniki pracy z dziećmi

 

17 listopada i 8 grudnia 2011 roku chętni studenci cieszyńskiej uczelni uczestniczyli
w warsztatach „Twórcze techniki pracy z dziećmi”. W czasie ich trwania uczestnicy zapoznali się
z różnymi, kreatywnymi i twórczymi technikami pracy z dziećmi (które można jednocześnie wykorzystać podczas pracy z młodzieżą) w tym z techniką Qulling’u, sposobem wykonywania kwiatów z bibuły, czy też laleczek z materiałów, piórek i koralików. Nie zabrakło również metod, które mają na celu nie tylko wytworzenie czegoś, ale i aktywną zabawę oraz ćwiczenie wyobraźni, czy szybkości skojarzeń. Warsztaty prowadziła członkini Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej Justyna Jabłeka.

 

Zmieniony (wtorek, 16 grudnia 2014 12:17)

 

PostHeaderIcon Warsztaty: Święta z guzikiem w tle

 

17 grudnia 2011 roku kilkanaście osób z Cieszyna i okolic uczestniczyło w warsztatach wykonywania ozdób świątecznych i różnego rodzaju przedmiotów. W gronie warsztatowiczów znalazły się zarówno studentki Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, licealistki z Liceum  Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego, jak i osoby pracujące zawodowo. Uczestniczki zapoznały się między innymi z podstawami techniki decoupage, jak również miały szansę spróbować swoich sił w szyciu aniołków z filcu, tworzenia kokardek – broszek. Nie zabrakło również świątecznych stroików, kartek, czy świątecznie przyozdobionych drewnianych klamerek. Całość prowadziła członkini koła- Justyna Jabłeka.

 

Zmieniony (wtorek, 16 grudnia 2014 12:15)

 
Więcej artykułów…