PostHeaderIcon Archiwum 2009/2010

PostHeaderIcon Polsko-niemiecko-białoruskie warsztaty we Wrocławiu

„Refleksyjni buntownicy – o relacji między władzą a edukacją”

polsko-niemiecko-białoruskie warsztaty we Wrocławiu.

Więcej…Dom Spotkań Angelusa Silesiusa we Wrocławiu zorganizował sześciodniowe spotkanie młodzieży z trzech bardzo różniących się między sobą krajów. W warsztatach wzięło udział 24 studentów z Niemiec, Białorusi i Polski, w tym trzy osoby z naszego koła. Pierwszego dnia tj. 24 listopada 2009r. wszyscy razem spotkali się przy pierwszej wspólnej kolacji. Podczas tych wspólnie spędzonych dni uczestnicy mieli poznać systemy edukacji obowiązujące w ich krajach, relacje między edukacją a władzą oraz poznać swoją kulturę i wybrane tradycje

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:05)

Więcej…

 

PostHeaderIcon Pisano o nas w gazecie

7 listopada br. w sobotnim wydaniu "Głosu Ziemi Cieszyńskiej", umieszczono artykuł opisujacy warsztaty prowadzone m.in. przez członków naszego koła. Z resztą przeczytajcie sami!

Więcej…

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:04)

 

PostHeaderIcon Otrzęsiny 2009

Więcej…28 października w akademiku przygotowano dla odważnych i spragnionych wiejskich atrakcji "pierwszaków" stacje z zadaniami. Różne organizacje studenckie działające na naszym wydziale, jak również nasze koło naukowe przygotowało jakieś zadanie bojowe związane z tematyką wiejską. Na naszym stanowisku można było zobaczyć turniej picia mleka na czas, wykopki, czyli kopanie gołymi dłońmi w misce pełnej ziemi w poszukiwaniu kilku ziemniaczków oraz potańcówkę wiejską w miłej atmosferze przy muzyce disco. Śmiechu i zabawy było dużo, z resztą zobaczcie sami.

Zapraszam na stronę z zdjęciami

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:03)

 

PostHeaderIcon Spotkanie z prof. Bogusławem Śliwerskim

W dniu 26 października br. wieczorem nasze Koło wraz z opiekunkami miało zaszczyt spotkać się z wielkim pedagogiem - prof. Bogusławem Śliwerskim. Randez - vous miało charakter swobodnej wymiany zdań, każdy mógł zadać Profesorowi pytanie i otrzymać fascynującą odpowiedz. Profesor opowiadał o swoim życiu, dorobku naukowym, poglądach, a nawet o rodzinie. Ciekawostką było nawiązanie do swojego wykładu, gdzie oceniał 19 lat wolnej edukacji. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów m.in. o tym, że od roku 1990 do 2009 w mieliśmy ponad piętnastu MinistrówEdukacji.

Na zakończenie spotkania Profesor złożył wpis do kroniki koła, podarował nam książki i pozował do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:03)

 
Więcej artykułów…