PostHeaderIcon Archiwum 2009/2010

PostHeaderIcon Wigilijka 2009

Dnia 21.12.2009 odbyła się wigilijka członków Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej. W spotkaniu uczestniczyło 12 osób oraz dwie opiekunki naszego koła, p. dr Barbara Grabowska, oraz p. dr hab. prof. UŚ Alina Szczurek-Boruta. W czasie spotkania tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Był czas na wspólne rozmowy, a także na degustację ciasteczek, które przynieśliśmy z naszych domów. Był to czas przyjemnie spędzony i miły przedsmak tego, co nas wkrótce miało czekać w rodzinnych domach.

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:06)

 

PostHeaderIcon Mikołajki w Zakładzie Karnym w Cieszynie

11.12.2009 roku członkinie Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej: Barbara Rajda, Ewa Mariankowska, Anna Szlosarek oraz członkowie Studenckiego Koła Animatorów Kultury: Mateusz Morawiec, Aleksandra Popenda, Aleksandra Rogalska, Katarzyna Rychel, Jakub Dachowski, Joanna Gańczarczyk byli w Cieszyńskim Zakładzie Karnym z mikołajkową wizytą i świątecznym przedstawieniem własnej reżyserii.

W późniejszej rozmowie z pracownikiem Zakładu Karnego, z którym podjęliśmy współpracę, dowiedzieliśmy się, że wszystkim skazanym i ich rodzinom bardzo podobał się nasz występ i że było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie zorganizowane dla osadzonych.

Po rozdaniu prezentów wszystkim dzieciom, pożegnaliśmy naszych widzów i wróciliśmy na uczelnię zadowoleni z udanej wizyty.

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:05)

 

PostHeaderIcon Mikołajki w przedszkolu

7 grudnia 2009 roku członkinie Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej : Anna Szlosarek, Barbara Rajda, Ewa Mariankowska i Patrycja Matuszczyk oraz członkowie Studenckiego Koła Animatorów Kultury : Mateusz Morawiec, Barbara Kompała i Małgorzata Hanulok odwiedzili dwa cieszyńskie przedszkola (przedszkole nr 1 oraz nr4) z mikołajową wizytą.

Zanim dzieci otrzymały prezenty, wręczyły Mikołajowi własnoręcznie wykonane kolorowe serduszka z papieru, co bardzo go ucieszyło.

Studenci przebrani za Aniołów, Diabełki, Elfa, Renifera i Mikołaja towarzyszyli dzielnym przedszkolakom w zabawach; bawili się, tańczyli i głośno śpiewali. Dzieci były bardzo zadowolone z odwiedzin i z niecierpliwością oczekują następnych.

Po raz pierwszy nasze koło miało okazję zjednoczyć siły z innym kołem studenckim w organizacji Mikołajek i mamy nadzieję na dalszą współpracę

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:05)

 

PostHeaderIcon Zabawa andrzejkowa

30 listopada w dniu imienin każdego Andrzeja, nasze koło przeprowadziło zabawę andrzejkową w klubie studenckim Panopticum. Zabawa rozpoczęła się o 21:00. Na początku uczestników zabawy było niewiele,jednak ich liczba w miarę upływu czasu szybko rosła. O północy klub pękał już w szwach.  Na początku imprezy każdy student przy wejściu losował słodką rurkę z wróżbą w środku. Na imprezowiczów czekały również nasze wróżki, członkinie naszego koła przygotowały stoiska z wróżbami. Można było się dowiedzieć jak będzie nazywał się przyszły mąż lub żona oraz co czeka nas w przyszłości.  Wróżenie z dłoni, kart i czarodziejskiej kuli cieszyło się dużym powodzeniem. Szaleństwa i tańce na parkiecie trwały do późna. Podczas imprezy można było wylosować darmowe piwo zasponsorowane przez klub Panopticum. Dochód z imprezy zostanie w całości przeznaczony na prezenty i ich przewóż dla naszych rodaków na Ukrainie.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i zapraszamy następnym razem!

 

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:05)

 
Więcej artykułów…