PostHeaderIcon Archiwum 2009/2010

PostHeaderIcon Warsztaty: Twórcze rozwiązywanie problemów

Więcej…26 października 2009 roku dwudziestodwuosobowa grupa młodych i chętnych do działania ludzi spotkała się w zaułkach naszego Uniwersytetu. W małej sali za aulą, w poniedziałek o godzinie 11:30, odbyły się warsztaty pt. „twórcze rozwiązywanie problemów” przeprowadzone przez członkinie naszego koła. W zajęciach uczestniczyli głównie studenci z naszej uczelni, z różnych kierunków, z różnymi zainteresowaniami i w różnym wieku. Poprzez ruch, pracę w grupach, rozwiązywanie łamigłówek, a przede wszystkim dobrą zabawę trenowali swoje twórcze myślenie, innowacyjność i kreatywność.

Uczestnikom najbardziej do gustu przypadła chyba zabawa w której mieli stworzyć i zareklamować nową, oryginalną zabawkę dydaktyczną dla małego dziecka. Śmiechu było dużo a pomysły świetne. Większość uczestników była bardzo zadowolona, co można było wywnioskować z temperaturze jaką zaznaczyli na „termometrze” czyli naszej nietypowej ewaluacji. Ten intensywny trening twórczości trwał prawie cztery godziny, studenci prócz nowych doświadczeń i wiedzy otrzymali teczki z materiałami warsztatowymi i drobny poczęstunek.

Więcej…Te i inne warsztaty organizowane przez członków naszego koła pokazują, że studentom ciągle brak zajęć praktycznych, które mogliby później wykorzystać w pracy z swoimi podopiecznymi.

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:04)

 

PostHeaderIcon Wybór zarządu

14 października 2009 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie członków naszego Koła. Na zebraniu w miłej atmosferze i przy herbatce mówiliśmy o planach na najbliższy semestr oraz wspominaliśmy o tym co już było. Odbyło się głosowanie mające na celu wyłonienie osób, które przez najbliższy rok będą należeć do zarządu naszego Koła. Od tego dnia rolę przewodniczącego pełni Paweł Sztefek, jego zastępczynią została Anna Szlosarek. Na stanowiskach sekretarza i skarbnika pozostały Anna Bachniak oraz Elżbieta Mikociak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:02)