Start Archiwum 2006/2007

PostHeaderIcon Archiwum 2006/2007

PostHeaderIcon Wybory zarządu

25 kwietnia 2007 roku odbyło się walne zebranie członków Koła. Niestety czas płynie nieubłaganie i wielkimi krokami zbliżają się terminy obron prac magisterskich członków zarządu ;) Dlatego przyszedł czas na wybory nowych władz.

Po burzliwych obradach i ekscytującym głosowaniu, komisja skrutacyjna wyjawiła wyniki wyborów. Miło nam poinformować, że funkcję przewodniczącej Koła pełnić będzie od nowego roku akademickiego Justyna Jabłeka, a wspierać ją będą: Irena Foks jako vice przewodnicząca oraz Anna Bachniak i Elżbieta Mikociak (funkcje sekretarza i skarbnika). Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

PostHeaderIcon Konferencja „Formy opieki nad dzieckiem”

Więcej…19 kwietnia 2007 zorganizowaliśmy naszą ostatnią w tym roku akademickim konferencję naukową. Po wielu spotkaniach cyklu "Poznajmy Innego" postanowiliśmy przedstawić Wam "Formy opieki nad dzieckiem", na przykładzie powiatu cieszyńskiego.

Podczas konferencji mogliśmy wysłuchać wystąpień między innymi mgr Kazimiery Kawulok (kierownik PCPR w Cieszynie), mgra Jana Potysza (dyrektora Domu Dziecka w Międzyświeciu), czy mgr Rafała Klepacza (dyrektora Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu dla Dzieci SINDBAD w Ustroniu). Rozmawialiśmy o tym, jak funkcjonują i z jakimi problemami borykają się Rodzinne Domy Dziecka (mgr Irena Rietig) i zawodowe rodziny zastępcze (Gabriela Grzybek), jak radzą sobie młodzi ludzie opuszczający dom dziecka w mieszkaniach usamodzielnień (mgr Małgorzata Adamczyk) i z jakimi sytuacjami spotyka się na co dzień w swojej pracy kurator sądowy (Anna Gaweł).

Więcej zdjęć z konferencji w galerii

 

PostHeaderIcon Konferencja „Stereotyp Francuza w odczuciach Polaków”

Zdjęcia z konferencji można zobaczyć w serwisie ox.pl

 

PostHeaderIcon Warsztaty w cieszyńskim liceum im. Kopernika

Więcej…14 marca 2007 r. w jednej z klas cieszyńskiego Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika zorganizowaliśmy zajęcia warsztatowe na temat stereotypów. Spotkanie było wstępem do konferencji naukowej "Stereotyp Francuza w oczach Polaków", należącej do cyklu "Poznajmy Innego", która odbyła się 22 marca w Cieszynie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego i w której uczestniczyli uczniowie "Kopernika" pod opieką mgr Aleksandry Żołnowskiej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konferencja „Stereotyp Żyda w odczuciach Polaków”

Zdjęcia z konferencji można zobaczyć w serwisie ox.pl

 
Więcej artykułów…