Start Archiwum 2007/2008

PostHeaderIcon Archiwum 2007/2008

PostHeaderIcon Warsztaty w bibliotece

Przez cały semestr letni 2008 r. trwają warsztaty w bibliotece miejskiej w Cieszynie. Warsztaty podzielone są na dwa rodzaje spotkań: „Globalny Nastolatek” oraz „Warsztacie dla Najmłodszych”. Te pierwsze przeprowadzane są wśród młodzieży, natomiast te drugie wśród dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Warsztaty prowadzą studentki z KNEM, poruszają one na nich tematy związane z tolerancją, stereotypami, modą, różnymi grupami społecznymi i inne. Współpraca z biblioteką miejską układa nam się tak dobrze, ze pomogliśmy przy zorganizowaniu Nocy z Andersenem.

Pragniemy kontynuować warsztaty w następnych semestrach.

 

PostHeaderIcon Cieszynalia 2008

Więcej…W tegorocznych Cieszynaliach nie mogło zobraknąć świetnie bawiących się członków KNEM!!

Zdjęcia z Cieszynaliów

 

PostHeaderIcon Międzynarodowa Konferencjia na rzecz Afryki

Więcej…21 maja 2008 członkinie naszego koła naukowego wzięły udział w Międzynarodowej Konferencji na rzecz Afryki, która odbyła się w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w ramach trawjącego od 19 do 25 maja "Festiwalu Afrykańskiego w Krakowie" zorganizowanego przez Afrykańskie

Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego (AKON UJ)

Zdjęcia z wyjazdu

 

PostHeaderIcon Rytmy Świata

Więcej…23 kwietnia 2008 roku Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej zorganizowało imprezę kulturalną "Rytmy Świata". Było to pierwsze po "Dniach Góralskich" spotkanie mające na celu zapoznanie uczestników z bogatym światowym folklorem - tym razem był to folklor Bułgarski.

Mury naszej uczelni zaszczyciła swoją obecnością dr Weronika Grozdew-Kołacińska, etnomuzykolog, wokalistka zespołów: Sarakina, Swoją Drogą, Village Kollektiv i Sine Nomine. Pani Weronika przeprowadziła dwa wykłady, które miały bliski związek z jej zamiłowaniem do rodzimego bułgarskiego folkloru - ojciec pani doktor jest Bułgarem. Nosiły one tytuły: "Tradycyjna kultura muzyczna Bułgarii" oraz "Bałkańskie echa w world music". Wykłady zorganizowane w Sali Konferencyjnej UŚ w Cieszynie spotkały się z dużym zainteresowaniem szczególnie wśród studentów Etnologii. Prelegentka dywagowała na temat różnych rodzajów śpiewu bułgarskiego, którego wykonanie zmienia się w zależności od przynależności wokalisty do danego regionu. Swoje wystąpienie urozmaicała prezentacjami muzyczno-wokalnymi.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konferencja „Stereotyp Amerykanina w odczuciach Polaków”

Więcej…Na naszym uniwersytecie odbyła się kolejna konferencja naukowa pt: „Stereotyp Amerykanina w odczuciach Polaków” zorganizowana przez członków naszego koła. Konferencja ta była ostatnią z cyklu „Poznajmy Innego” w którym wcześniej poznawaliśmy kulturę i obyczaje: Francuzów, Czechów, Niemców, Żydów oraz Romów. Konferencja odbyła się w Centrum Konferencyjnym i o godz. 9:00 została otwarta przez Panią Dziekan dr hab. Halinę Rusek. Pierwszym prelegentem była mgr Joanna Kuboczka, która kiedyś była członkinią naszego koła i przypomniała zgromadzonym gościom jak Amerykanki z El Camino College gościły u nas, opowiedziała kilka słów o edukacji międzykulturowej wśród żołnierzy amerykańskich i o jej osobistych doświadczeniach zdobytych podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…