Start Ogłoszenia

PostHeaderIcon Ogłoszenia

PostHeaderIcon Francuskojęzyczne bajki i animacje – nie tylko dla dzieci!

Z okazji V Międzynarodowego Dnia Frankofonii studenci KNEM przygotowują konferencję naukową pt. Francuskojęzyczne bajki i animacje – nie tylko dla dzieci!, która odbędzie się 19 marca 2015 r. w Centrum Konferencyjnym UŚ w Cieszynie. Podczas obrad zostaną zaprezentowane efekty projektu Cały UŚ czyta dzieciom. Konferencji będą towarzyszyły warsztaty dla licealistów dotyczące edukacji międzykulturowej oraz warsztaty dla studentów z rysowania komiksów. Zapraszamy do udziału!

 

PostHeaderIcon Pytania o Inność — Inny w moich oczach, Ja w oczach Innego

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Pytania o Inność — Inny w moich oczach, Ja w oczach Innego, która odbędzie się 20 stycznia 2015 roku w budynku głównym WEiNoE UŚ w Cieszynie przy ul. Bielskiej 62.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy pedagogów, filozofów, psychologów, socjologów, kulturoznawców, dziennikarzy, etnologów, pracowników służb społecznych, osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, przedstawicieli mniejszości etnicznych i narodowych, wyznawców różnych religii i wyznań żyjących w Polce, studentów cudzoziemców studiujących w polskich uczelniach.

Nadesłano ponad 100 zgłoszeń. Po dokonaniu wyboru zamieścimy na stronie program konferencji.

 

PostHeaderIcon KONFERENCJA

„Klatka po klatce. Animacja poklatkowa w szerokim ujęciu”

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej zaprasza na konferencję „Klatka po klatce. Szerokie spojrzenie na animację poklatkową”, która rozpocznie się 16 stycznia o godz. 10:00 w Centrum Konferencyjnym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji.

Animacji poklatkowa to klasyczna technika wykonywania filmów, podczas których animator wprawia w ruch obiekty, fotografuje je i za pomocą zdjęć (klatek filmowych) tworzy film. Do jej tworzenia wykorzystuje się różnorodne techniki jak: animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, piksilacja (animacja aktora), lalka i wiele innych.

Animacja poklatkowa stanowi jedną z metod pracy z dziećmi. Wśród zalet w pracy nad filmem animowanym można wymienić: rozwój kreatywności, umiejętności pracy w zespole, umiejętności narracyjnych, aspektów estetycznych, komunikacji wizualnej, nauka planowania i organizacji swojej pracy, wspólnego rozwiązywania problemów, koncentracji nad wykonywaniem zadania.

Celem konferencji będzie zachęcenie przyszłych pedagogów do wykorzystania animacji poklatkowej w swojej pracy z dziećmi.

Zwieńczeniem konferencji będą warsztaty animacji poklatkowej. Warsztaty odbędą się 16 stycznia (czwartek) o godz. 15:30 w sali Animatorów (pod aulą). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na warsztaty, liczba uczestników jest ograniczona.
Zgłoszenia można kierować na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , telefonicznie: 515 593 334.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się jak samodzielnie wykonać film w technice poklatkowej. Nauczą się także podstaw animacji, budowy filmu i planowania pracy nad filmem. Zajęcia będą okazją do praktycznego zapoznania się z różnorodnością animacyjnych technik. Ponadto uczestnicy zajęć dowiedzą się jak pisać scenariusz, własnoręcznie wykonają scenografię i bohaterów, a na koniec jak zaanimować wybraną przez siebie opowieść. Efektem warsztatów będą krótkie, własnoręcznie zrealizowane etiudy filmowe oraz płyta DVD zawierająca wszystkie filmy w wersji udźwiękowionej.

 

 

Zapraszamy!

 

PostHeaderIcon Idee na przekór schematom, czyli myślenie lateralne

Zapraszamy na konferencję "Idee na przekór schematom, czyli myślenie lateralne" .
Celem konferencji jest nowe spojrzenie na różne sytuacje w życiu zawodowym, społecznym oraz rodzinnym, dostrzeżenie nowych możliwości, metod, dzięki którym możemy rozwiązać dany problem, eliminacja schematów i sztywności w postrzeganiu oraz rozumienia świata i przestrzeni.
Konferencji będzie towarzyszyła wystawa prac dzieci i młodzieży z Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu "Sindbad" z Ustronia.

 

PostHeaderIcon Dziadkowie i ich rola w wychowaniu młodego pokolenia

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków, Opiekunów, Sympatyków Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej na konferencję pt.: "Dziadkowie i ich rola w wychowaniu młodego pokolenia", która odbędzie się 9 grudnia (poniedziałek).

Start: godzina 9:00

Miejsce: Uniwersytet Śląski, Centrum Konferencyjne WEiNOE w Cieszynie

 

znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/KoloNaukoweEdukacjiMiedzykulturowej

szczegóły wydarzenia- konferencji: https://www.facebook.com/events/715024458510360

 

 

 

 

 

 
Więcej artykułów…