Start Ogłoszenia

PostHeaderIcon Ogłoszenia

PostHeaderIcon Baśń i bajka - udział w rozwoju dziecka

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej działające na cieszyńskim Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Katowicach ma zaszczyt zaprosić P.T. Studentów i Doktorantów oraz Pracowników naukowo-dydaktycznych różnych kierunków humanistycznych do udziału w III ogólnopolskiej konferencji naukowej Baśń i bajka - udział w rozwoju dziecka.

Konferencja jest skierowana do studentów i doktorantów pedagogiki, psychologii, etnologii, filologii polskiej oraz innych kierunków humanistycznych, nauczycieli oraz rodziców. Tematem przewodnim konferencji będzie przypomnienie dużej wartości baśni i wywodzącej się z niej bajki terapeutycznej w edukacji i terapii dziecka, dzieci z dysfunkcjami oraz osób dorosłych. Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny, będziemy przyglądać się bajce z różnych perspektyw badawczych: pedagogicznej, psychologicznej, etnologicznej i filologicznej, próbując uchwycić jej fenomenologiczne meritum z punktu widzenia terapii.

Zgłoszenia do czynnego udziału w sesji plenarnej i posterowej przyjmujemy do 15 maja 2016 r., w przypadku dużej liczby zgłoszeń Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru prelegentów.

Opłata konferencyjna: studenci 30 zł, doktoranci, adiunkci 40 zł.

Decyzja o zakwalifikowaniu do udziału w konferencji zostanie przesłana do 17 maja 2016 r.

Formularz zgłoszeniowy (link poniżej) prosimy przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

https://www.dropbox.com/s/8x6vuzvx8dqnb1q/ankieta%20ucz.bajka_basn.docx?dl=0.

 

Kontakt z Organizatorami:

Łukasz Matusiak

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 534-122-006

 

dr hab. Barbara Grabowska

Zakład Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

dr Barbara Chojnacka- Synaszko

Zakład Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

PostHeaderIcon Święta z szyszką w tle

Już po raz czwarty Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej zorgizowało warsztaty pt. „Święta z szyszką w tle”. W tym roku współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "FENIKS" z Cieszyna. Przedsięwzięcie zstało dofinansowane przez Urząd Miasta Cieszyn oraz Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego UŚ. Wsparcie materialne okazali również sponsorzy - cieszyńscy przedsiębiorcy, którym serdecznie dziękujemy.

Na warsztaty do Cieszyna przybyli podopieczni szkół specjalnych, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i innych zaprzyjaźnionych placówek. Wspólnie z wolontariuszami wykonali ozdoby choinkowe, którymi udekorowano bożonarodzeniowe drzewko. Relację i zdjęcia z imprezy można znaleźć na stronie ox.pl.

 

PostHeaderIcon Pytania o Inność...

15 grudnia 2015 roku po raz drugi odbyła się organizowana przez KNEM Międzynarodowa Konferencja Naukowa Pytania o Inność — Inny w moich oczach, ja w oczach Innego.

Podczas konferencji poszukiwaliśmy odpowiedzi na kluczowe pytania w ludzkim życiu: Czym jest Inność?, Dlaczego się jej boimy?, Dlaczego często jest czynnikiem destrukcyjnym w relacjach międzyludzkich i społecznych? Zastanawialiśmy się nad tym, czy z Inności można uczynić wartość in plus, żyjemy bowiem w czasach, gdy Inny jest obok nas: w szkole, pracy, autobusie — tworzymy różnowymiarowe społeczeństwo.

W trzech panelach dyskusyjnych, sześciu sekcjach tematycznych i sesji posterowej zaprezentowało się 34 uczestników konferencji z takich uczelni, jak: Tulski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. L.N. Tołstoja (Rosja), Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki (Ukraina), Białoruski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. M. Tanka (Białoruś), Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki (Ukraina), AGH w Krakowie, DSW we Wrocławiu, KUL JP II, UAM w Poznaniu, PAN, UG, UJ, UJK w Kielcach, UKSW w Warszawie, UKW w Bydgoszczy, UŁ, UMCS w Lublinie, UMK w Toruniu, UO, Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie, UP w Krakowie, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, UW, UWr, UZ, Wyższa Szkoła Oficerskich Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W konferencji wzięły udział również nauczycielki z Gimnazjum nr 3 w Cieszynie oraz Szkoły podstawowej i przedszkola z polskim językiem nauczania w Orlovej (příspěvková organizace, Republika Czeska). Prelegenci z zagranicy mogli uczestniczyć w konferencji on line.

 

PostHeaderIcon Mała ojczyzna – wielość perspektyw

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej ma zaszczyt zaprosić P.T. Studentów i Doktorantów oraz pracowników naukowo-dydaktycznych różnych kierunków humanistycznych do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Mała ojczyzna – wielość perspektyw", współorganizatorem spotkania jest Zakład Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Międzykulturowej.

Konferencja odbędzie się 13 kwietnia 2015 r. w Centrum Konferencyjnym WEiNoE w Cieszynie przy ul. Bielskiej 62.

Zgłoszenia do czynnego udziału w sesji plenarnej i posterowej przyjmujemy do 25 marca 2015 r. W przypadku dużej liczby zgłoszeń Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru prelegentów.

Opłata konferencyjna: studenci 30 zł, doktoranci, adiunkci 50 zł

Formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szczegóły na Facebooku.

 

PostHeaderIcon Cały UŚ czyta dzieciom!

Akcja "Cały UŚ czyta dzieciom!" skierowana jest do wszystkich moli książkowych, którzy chcą tę miłość przekazać dzieciom. W ramach obchodów V Międzynarodowego Dnia Frankofonii, który świętować będziemy 19 marca 2015 roku na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji powstała inicjatywa, aby także najmłodszym przekazać miłość do literatury francuskojęzycznej.

Celem projektu jest:

1. rozpowszechnienie wiedzy o kulturze Francji i krajach frankofońskich wśród najmłodszych dzieci,

2. przybliżenie najmłodszym dzieciom literatury francuskiej,

3. nawiązanie kontaktu pomiędzy studentami i pracownikami Uniwersytetu Śląskiego ze szkołami i przedszkolami, co może wpłynąć na wspólne realizacje kolejnych projektów,

4. umożliwienie studentom zdobycia praktycznych umiejętności w pracy z dziećmi.

Projekt został objęty patronatem Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom"

Jak będziemy działać? Kto może wziąć udział? Od kiedy i do kiedy trwa akcja? Czy to projekt tylko dla studentów cieszyńskich wydziałów? Czy mogą w nim wziąć udział także pracownicy? Na te pytania odpowiada regulamin projektu oraz koordynatorka akcji Katarzyna Szolc: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Więcej artykułów…