Start Archiwum 2005/2006 Mikołajki 2005

PostHeaderIcon Mikołajki 2005

6 grudnia był bardzo pracowity dla wszystkich członków koła. Zorganizowaliśmy Mikołajki aż w trzech miejscach: w Przedszkolu "Jasia i Małgosi", w Szkole Podstawowej nr 3 w Cieszynie oraz w Świetlicy Środowiskowej Macierzy Cieszyńskiej.

Mikołajki w Przedszkolu "Jasia i Małgosi"

6 grudnia 2005 roku o godzinie 9 rano Mikołaj (Piotr Ciwiński), cztery aniołki i diobeł wyruszyli do baśniowej krainy jaką jest Przedszkole "Jasia i Małgosi" w Cieszynie. Do grupy starszaków zawędrowały dwa aniołki (Beata Handzlik i Monika Kamieniecka) i diobeł, a u maluchów były dwa aniołki (Monika Kulka i Magda Kubica). Dzieci bawiły się w różne gry i zabawy, np. "chodzi lisek koło nogi", "rolnik sam w dolinie", "wyścigi konne", "dom towarowy" oraz "wyklejanie i kolorowanie Mikołaja" oraz śpiewały piosenki i mówiły wierszyki. Przybycie Mikołaja do każdej z grup wywoływało salwy śmiechu i okrzyki radości. Każde dziecko dostało prezent pomimo usilnych prób podkradania tych niespodzianek przez diobła. Zobaczyły to dzieci, a Mikołaj zaalarmowany o tym postawił diobła w koncie. Wizyta Mikołaja, jak co roku, była dla dzieci niezwykle sympatyczną niespodzianką i ekscytującym przeżyciem. Święty Mikołaj na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 3 w Cieszynie

Odwiedziliśmy dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 w Cieszynie. Mikołaj (Tomasz Gebel) miał pełne ręce roboty, bo musiał rozdać prezenty we wszystkich klasach, a było ich ponad dwadzieścia. Na szczęście towarzyszyły mu pracowite aniołki (Ilona Bielska, Kasia Gebel, Ola Grzelak i Marta Kwiecień), które rozdawały dzieciom czekoladki, śpiewały z nimi piosenki, a także pocieszały te dzieci, które wystraszyły się niesfornych diabłów (Adama i Radka Baselidesa). A było się czego bać, bo diabły, umazane sadzą i z przyprawionymi rogami, wsadzały niegrzeczne dzieci do wora. Wszyscy bawili się doskonale, a zadowolone były nie tylko dzieci, ale i ekipa Świętego Mikołaja, może tylko Mikołaj czuł się lekko zawiedziony, gdyż największą atrakcją tego dnia nie był on (o dziwo!), a diabełki, wokół których cały czas zbierał się tłumek chętnych na posiedzenie w worze.

Mikołajki w Świetlicy Środowiskowej Macierzy Cieszyńskiej

Po południu ekipa Świętego Mikołaja (Piotr Ciwiński) udała się do świetlicy środowiskowej na Mnisztwie (dzielnica Cieszyna), gdzie odwiedziła dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Aniołki (Aga Gozdek, Ola Gancarz, Renia Kajzar) opowiadały dzieciom o zwyczajach mikołajkowych w innych krajach i bawiły się z nimi w przeróżne gry. Dzieci, w zamian za prezenty, śpiewały Mikołajowi piosenki i mówiły wiersze. Zadowolony Mikołaj klepał się po brzuchu i z radością zjadł smakołyki, które przygotowały mu dzieci.