Start Archiwum 2004/2005 Andrzejki w przedszkolu

PostHeaderIcon Andrzejki w przedszkolu

Dnia 01.12.2004 KNEM zorganizowało Andrzejki w Niepublicznym Przedszkolu im. Jasia i Małgosi w Cieszynie przy ul. Przepilińskiego 5. Studenci przebrani za cyganki, wróżbitów i magów przedstawili wychowankom przedszkola tradycje i obrzędy związane z dniem Św. Andrzeja.

Dzieci po raz pierwszy w swoim życiu lały wosk- co było dla nich nie lada przeżyciem. Oprócz tego miały okazje posłuchać wróżbity czytającego ze szklanej kuli, z kubeczków wywróżyć sobie przyszły zawód, rzucać patyczkami i sprawdzić z kim najbardziej się przyjaźnią. W zajęciach uczestniczyła profesor Antoinette Phillips z Uniwersytetu El Camino w Kalifornii. Pani profesor pierwszy raz spotkała się z tradycją dnia Św. Andrzeja, gdyż w Stanach Zjednoczonych Ameryki nie obchodzi się tego święta. Bardzo spodobała się Jej ta tradycja i wyraziła swój pozytywny stosunek do tego rodzaju zajęć.

Więcej zdjęć z przedszkola