Start Archiwum 2004/2005 Mikołajki w przedszkolu

PostHeaderIcon Mikołajki w przedszkolu

06. 12.2004 nasze Koło przeprowadziło Mikołajki w Niepublicznym Przedszkolu im. Jasia i Małgosi w Cieszynie przy ul. Przepilińskiego 5. W zajęciach połączone zostały elementy tradycji polskiej - z Mikołajem przybyły anioły i tradycji czeskiej - czorty.

Każdy anioł przybył z innego kraju europejskiego i krótko przedstawił istniejącą w nim tradycję świąteczną. W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja przeprowadzane były zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne tematycznie związane z tym szczególnym dniem. Zajęciom przyglądała się pani profesor Antoinette Phillips z Uniwersytetu El Camino w Kaliforni - Ona również podzieliła się z dziećmi krótkimi informacjami dotyczącymi tradycji Św. Mikołaja w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Zdjęcia ze spotkania z Mikołajem