Start Archiwum 2008/2009 Festiwal Nauki: warsztaty „Metody pracy z dzieckiem”

PostHeaderIcon Festiwal Nauki: warsztaty „Metody pracy z dzieckiem”

W trakcie trwania Tygodnia Nauki, który odbywał się również na naszym wydziale, członkinie naszego koła przeprowadziły warsztaty „Metody pracy z dzieckiem”. Uczestniczyło w nich dwudziestu studentów w różnym wieku i z różnych kierunków. Uczestnicy poznali wiele ciekawych metod i sposobów pracy z dzieckiem. Warsztaty rozpoczęły się od metod integracyjnych, które przyczyniły się do zwiększonej aktywności uczestników. Studenci poznali również Metodę Dobrego Startu, metodę bajkoterapii, metodę projektu, metaplan, liczne rozgrzewacze i metody problemowe. Studenci w grupach stworzyli Pomnik Aktywnego Dziecka oraz Alfabet Metodyczny. Temat warsztatów trafiliśmy w zainteresowania i potrzeby studentów i zgłosiło się do nas o wiele więcej chętnych niż mieliśmy miejsc. Każdy uczestnik otrzymał teczkę z materiałami warsztatowymi oraz płytą na której znalazły się wszystkie przedstawione przez nas metody. Warsztaty można zaliczyć do udanych między innymi dzięki miłej atmosferze i zaangażowaniu uczestników.