Start Archiwum 2008/2009 Spotkanie z Brazylijczykiem

PostHeaderIcon Spotkanie z Brazylijczykiem

23 lutego 2009 roku członkowie Kola Naukowego Edukacji Międzykulturowej i studenci naszego wydziału spotkali się w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie aby wysłuchać naszego gościa z Brazylii mgr Alessandro Fanage Figueiredo. Gość opowiedział nam o edukacji w Brazylii, o podobieństwach i różnicach pomiędzy Brazylijczykami i Polakami. Zobaczyliśmy również film „174”- przedstawiający realia życia w Brazylii, szerzące się tam ubóstwo, walkę klas i przestępczość.

Wielu z nas po raz pierwszy miało kontakt z kulturą Brazylii, Mogliśmy zobaczyć zdjęcia z miejsc zarówno z tych z których Brazylijczycy są dumni jak i z tych o których woleliby nie mówić. Na spotkanie przyszło wiele zainteresowanych studentów, którzy zadawali liczne pytania i uczestniczyli w dyskusji. Zastanawialiśmy się wspólnie co pomogłoby wpłynąć na poprawę sytuacji najuboższych mieszkańców Brazylii.

Spotkanie było tak ciekawe, że znacznie się przedłużyło, nasz gość zdarzył również wspomnieć o tym, że nie lubi bigosu, a najbardziej podoba mu się uroda Polek.