Start Archiwum 2008/2009 Warsztaty: „Poznajmy Prawa Człowieka” w Cieszynie

PostHeaderIcon Warsztaty: „Poznajmy Prawa Człowieka” w Cieszynie

16 grudnia 2008 roku na prośbę dyrektora Liceum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie członkowie naszego koła przeprowadzili warsztaty dla licealistów. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie, którzy brali udział w konkursie wiedzy o prawach człowieka zorganizowanym wcześniej na terenie szkoły. Licealiści oglądali film, wcielali się w ludzi z różnych krajów np. Tybetu, Sudanu, Hiszpanii, Białorusi, Słowacji. W ten sposób poznawali w jakich warunkach żyją tam ludzie i jak przestrzegane są ich prawa. Uczestnicy grali również w bingo, „TAK/ NIE”, brali żywo udział w dyskusjach, tworzyli piramidę praw, rozpoznawali różne prawa człowieka na ilustracjach i plakatach.

Zainteresowanie zajęciami jest tak duże, że zaproszona nas ponownie aby przeprowadzić jeszcze raz takie warsztaty w styczniu.