Start Archiwum 2008/2009 Warsztaty: „Prawa człowieka” na Uniwersytecie Śląskim

PostHeaderIcon Warsztaty: „Prawa człowieka” na Uniwersytecie Śląskim

Z okazji przypadającej sześćdziesiątej rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przez ONZ 25 listopada 2008 roku na Sali Konferencyjnej naszego uniwersytetu zorganizowaliśmy warsztaty dla studentów, których tematem były prawa człowieka. W warsztatach uczestniczyło 19 studentów z naszego wydziału.

Na początku krótki wstęp teoretyczny wygłosiła Aleksandra Gancarz, część warsztatową przeprowadziły Irena Foks i Justyna Jabłeka. Studenci mieli okazję poznać wachlarz praw przysługujący każdemu człowiekowi na Ziemi, dowiedzieli się jakie kraje i w jakim stopniu ich nie przestrzegają. Uczestnicy brali udział w dyskusjach, wcielali się w różne osoby, których prawa są łamane i starali się wymyślić antidotum na łamanie praw. Atmosfera była bardzo przyjemna, a wyniki ankiety ewaluacyjnej pokazały, że warsztaty były udane. Mamy już pomysły na nowe zajęcia.