Start Archiwum 2008/2009 Międzynarodowy Dzień Tolerancji

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Tolerancji

19 listopada 2008 roku członkowie Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który przypada 16 listopada, zorganizowali happening promujący ten dzień.

Na głównym holu i na półpiętrze Uniwersytetu Śląskiego podawali herbatkę ze „szczyptą” tolerancji oraz przeprowadzali ankiety. Studenci mogli wpisać się do kroniki gdzie deklarowali, że są tolerancyjni, a na dużej kartce każdy mógł namalować coś co kojarzy mu się z tolerancją, dzięki czemu powstał wspólny obraz. Wszyscy chętni uczestniczyli w budowaniu mostu tolerancji z ludzików, który połączył dziekanat z salą wykładową. Każdy mógł także oddać swój głos na prace plastyczne cieszyńskich gimnazjalistów, którzy wzięli udział w konkursie „Cieszyn i Tolerancja”. Chętni mogli oglądać krótkie filmy na temat tolerancji, wysłuchać badań przeprowadzonych wśród studentów, posłuchać muzyki i miło spędzić czas na terenie uczelni z kubkiem herbaty w ręku. Były konkursy, loteria i nagrody. Mimo początkowego kilkugodzinnego braku prądu członkowie KNEM nie poddawali się.