12 grudnia 2007 roku ogłoszona została informacja w sprawie stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce oraz za wybitne osiągnięcia sportowe na rok akademicki 2007/2008. Spośród 3.233 wniosków (w tym: 2.601 – za osiągnięcia w nauce i 632 – za osiągnięcia sportowe), które wpłynęły do ministerstwa, wybrano 1270 studentów, którzy otrzymali to prestiżowe stypendium. Pani prof. dr hab. Barbara Kudrycka - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - podjęła decyzję o przyznaniu 1055 stypendiów za osiągnięcia w nauce oraz 215 stypendiów za wybitne osiągnięcia sportowe.

Miło nam poinformować, że wśród osób nagrodzonych za osiągnięcia w nauce, znalazły się 3 studentki Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: Aleksandra Gancarz, Katarzyna Gebel oraz Agnieszka Gozdek. Studentki te otrzymały stypendium głownie za działalność w Kole Naukowym Edukacji Międzykulturowej, do którego należą od samego początku jego istnienia, czyli od 2003 roku. Warto dodać, że nie jest to pierwszy nasz sukces, bowiem w 2005 roku dwóm studentkom należącym do KNEM-u – Katarzyna Jas i Magdalena Książek – również przyznano stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce.

W imieniu nagrodzonych studentek dziękujemy opiekunkom Koła – dr Alinie Szczurek-Borucie oraz dr Barbarze Grabowskiej – za ogrom pracy, którą wykonują na rzecz KNEM-u. Gratulujemy tegorocznym stypendystkom i życzymy powodzenia kolejnym członkom naszego Koła.

Zmieniony (czwartek, 29 października 2009 21:22)