Dnia 22. października o godzinie 15:30 odbyło się spotkanie dotyczące wolontariatu "Skrzydła Motyla" organizowanego przez Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej. W realizacji tego programu będą brali udział studenci Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Chętni wolontariusze będą odwiedzali małych pacjentów z oddziału dziecięcego oraz chirurgii dziecięcej w cieszyńskim szpitalu wojewódzkim w celu organizowania czasu chorym dzieciom, by umilić im chwile spędzane w szpitalu. Studenci będą odwiedzać każdy z wymienionych oddziałów w zespołach trzyosobowych od poniedziałku do piątku i spędzać z dziećmi 2-3 godziny dziennie. Praca podjęta przez wolontariuszy obejmuje zabawy, wspólne czytanie książek, zajęcia manualne i relaksacyjne, a także organizację różnych imprez okolicznościowych jak mikołajki czy andrzejki. Każdy ze studentów chcących wziąć udział w tym przedsięwzięciu musiał przebyć odpowiednie szkolenie przeprowadzone przez ordynatora oddziału oraz podpisać regulamin. Realizacja tego programu zaplanowana jest na semestr zimowy 2007/2008 z planami kontynuowania go w następnych semestrach.

Na pierwsze przeprowadzone spotkanie dla chętnych wolontariuszy zgłosiła się liczna grupa studentów chcących podjąć się tego wyzwania. Pozwoliło to na wstępne ustalenie działania i opracowanie szczegółowego grafiku dla wolontariuszy. Kolejne spotkanie odbyło się na terenie szpitala i zostało poprowadzone przez ordynatora. Po ustaleniu wszystkich zasad studenci podpisali się pod regulaminem. Dzięki sprawnemu przeprowadzeniu spotkań organizacyjnych program "Skrzydła Motyla" może rozpocząć swe działanie już na początku listopada a liczba studentów chętnych do pracy pozwala rozbudzić nadzieję na kontynuowanie wolontariatu w kolejnych semestrach.

Zmieniony (czwartek, 29 października 2009 21:29)