26 października 2009 roku dwudziestodwuosobowa grupa młodych i chętnych do działania ludzi spotkała się w zaułkach naszego Uniwersytetu. W małej sali za aulą, w poniedziałek o godzinie 11:30, odbyły się warsztaty pt. „twórcze rozwiązywanie problemów” przeprowadzone przez członkinie naszego koła. W zajęciach uczestniczyli głównie studenci z naszej uczelni, z różnych kierunków, z różnymi zainteresowaniami i w różnym wieku. Poprzez ruch, pracę w grupach, rozwiązywanie łamigłówek, a przede wszystkim dobrą zabawę trenowali swoje twórcze myślenie, innowacyjność i kreatywność.

Uczestnikom najbardziej do gustu przypadła chyba zabawa w której mieli stworzyć i zareklamować nową, oryginalną zabawkę dydaktyczną dla małego dziecka. Śmiechu było dużo a pomysły świetne. Większość uczestników była bardzo zadowolona, co można było wywnioskować z temperaturze jaką zaznaczyli na „termometrze” czyli naszej nietypowej ewaluacji. Ten intensywny trening twórczości trwał prawie cztery godziny, studenci prócz nowych doświadczeń i wiedzy otrzymali teczki z materiałami warsztatowymi i drobny poczęstunek.

Te i inne warsztaty organizowane przez członków naszego koła pokazują, że studentom ciągle brak zajęć praktycznych, które mogliby później wykorzystać w pracy z swoimi podopiecznymi.

Zmieniony (niedziela, 26 września 2010 14:04)