Start Aktualności Konferencja „Pytania o Inność”

PostHeaderIcon Konferencja „Pytania o Inność”

21 lutego 2017 roku po raz trzeci będzimy pytali o Inność. III Międzynarodową Konferencję Naukową "Pytania o Inność - Inny w moich oczach, Ja w oczach Innego" KNEM organizuje we współpracy z Zakładem Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej oraz Zakładem Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ.

Podczas konferencji chcemy poddać naukowej refleksji jedno z pytań granicznych w ludzkim życiu — Czym jest Inność? Zastanowić się, dlaczego się jej boimy, z jakiego powodu często jest czynnikiem destrukcyjnym w relacjach międzyludzkich i społecznych. Podejmiemy dyskusję nad tym, czy z Inności można uczynić wartość in plus, żyjemy bowiem w czasach, gdzie Inny jest obok nas: w szkole, pracy, autobusie — wspólnie tworzymy różnowymiarowe społeczeństwo. Do udziału w konferencji chcemy zaprosić studentów różnych kierunków oraz doktorantów, socjologów, kulturoznawców, filozofów, psychologów, pedagogów, dziennikarzy, pracowników służb społecznych, osoby niepełnosprawne, cudzoziemców studiujących w polskich uczelniach.

Inspiracją dla naszej refleksji są słowa Emmauela Levinasa: "Skoro inny patrzy na mnie, to jestem za niego odpowiedzialny, nawet jeśli w jego oczach nie podjąłem żadnych zobowiązań".

Zgłoszenia referatów i posterów należy przesłać do 7 lutego 2017 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Opłata konferencyjna wynosi 50 zł. W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru referatów. O zakwalifikowaniu do czynnego udziału w Konferencji poinformujemy do 12 lutego 2017 r.

Ankieta zgłoszeniowa znajduje się tutaj. Szczegóły na stronie Konferencji na Facebooku.