6 grudnia 2007 roku członkowie Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej wraz z wolontariuszami przebranymi za diabły, anioły i oczywiście Mikołaje odwiedzili milusińskich z trzech cieszyńskich przedszkoli (Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3 im. Marii Konopnickiej i Prywatne Przedszkole im. Jasia i Małgosi), uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz małych pacjentów z Wojewódzkiego Szpitala w Cieszynie.

Wszystkie dzieci bardzo radośnie zareagowały na wizytę Świętego. Przywitały go piosenkami i wierszykami, podarowały mu listy i laurki. Przedszkolaki otrzymały słodycze i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj zadawał zagadki i zadania. Mali pacjenci także otrzymali drobne prezenty, które udało się zdobyć na zbiórce zorganizowanej przez Koło Naukowe. Aniołki przytulały dzieciaki i bawiły się z nimi, a diabła nie bał się prawie nikt.

Wszyscy byli zadowoleni, bo ten dzień lubi przecież każdy...

Zmieniony (czwartek, 29 października 2009 21:23)