Start Ogłoszenia KONFERENCJA

PostHeaderIcon KONFERENCJA

„Klatka po klatce. Animacja poklatkowa w szerokim ujęciu”

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej zaprasza na konferencję „Klatka po klatce. Szerokie spojrzenie na animację poklatkową”, która rozpocznie się 16 stycznia o godz. 10:00 w Centrum Konferencyjnym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji.

Animacji poklatkowa to klasyczna technika wykonywania filmów, podczas których animator wprawia w ruch obiekty, fotografuje je i za pomocą zdjęć (klatek filmowych) tworzy film. Do jej tworzenia wykorzystuje się różnorodne techniki jak: animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, piksilacja (animacja aktora), lalka i wiele innych.

Animacja poklatkowa stanowi jedną z metod pracy z dziećmi. Wśród zalet w pracy nad filmem animowanym można wymienić: rozwój kreatywności, umiejętności pracy w zespole, umiejętności narracyjnych, aspektów estetycznych, komunikacji wizualnej, nauka planowania i organizacji swojej pracy, wspólnego rozwiązywania problemów, koncentracji nad wykonywaniem zadania.

Celem konferencji będzie zachęcenie przyszłych pedagogów do wykorzystania animacji poklatkowej w swojej pracy z dziećmi.

Zwieńczeniem konferencji będą warsztaty animacji poklatkowej. Warsztaty odbędą się 16 stycznia (czwartek) o godz. 15:30 w sali Animatorów (pod aulą). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na warsztaty, liczba uczestników jest ograniczona.
Zgłoszenia można kierować na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , telefonicznie: 515 593 334.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się jak samodzielnie wykonać film w technice poklatkowej. Nauczą się także podstaw animacji, budowy filmu i planowania pracy nad filmem. Zajęcia będą okazją do praktycznego zapoznania się z różnorodnością animacyjnych technik. Ponadto uczestnicy zajęć dowiedzą się jak pisać scenariusz, własnoręcznie wykonają scenografię i bohaterów, a na koniec jak zaanimować wybraną przez siebie opowieść. Efektem warsztatów będą krótkie, własnoręcznie zrealizowane etiudy filmowe oraz płyta DVD zawierająca wszystkie filmy w wersji udźwiękowionej.

 

 

Zapraszamy!