Start Archiwum 2005/2006 Cykl spotkań pod hasłem „Poznajmy Innego”

PostHeaderIcon Cykl spotkań pod hasłem „Poznajmy Innego”

Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej rozpoczęło cykl spotkań pod hasłem "Poznajmy Innego", których celem jest przybliżenie studentom kultury innych narodów i uwrażliwienie na problemy mniejszości narodowych w Polsce.

1 marca 2006r. odbyła się konferencja pod hasłem "Stereotyp Niemca w odczuciach Polaków". Zaproszonymi gośćmi byli: mgr Piotr Ryszka z mniejszości niemieckiej, który zaprezentował referat "Tolerancja społeczno-kulturalna pomiędzy Niemcami a emigrantami na linii Niemcy - emigranci i odwrotnie" oraz mgr Maciej Chowaniok, przedstawiciel Centrum Odpowiedzialności Społecznej i doktorant UŚ, który przedstawił zmieniającą się na przestrzeni wieków sytuację mniejszości niemieckiej na Śląsku. Swój referat wygłosił także Tomasz Gebel, członek KNEM, który zaprezentował wyniki badań prowadzonych przez przedstawicieli Koła wśród studentów z Białegostoku, Bielska-Białej, Cieszyna, Jastrzębia i Katowic. Konferencja zakończyła się interesującą dyskusją.