Start Archiwum 2006/2007 Andrzejki 2006

PostHeaderIcon Andrzejki 2006

30.11.2006r. już tradycyjnie podjęliśmy się organizacji Andrzejek dla dzieci w różnych placówkach na terenie Cieszyna. Tym razem zawitaliśmy w Niepublicznym Przedszkolu im. Jasia i Małgosi i w Przedszkolu Nr 4 w Cieszynie. Imprezy prowadzone były zarówno w grupach najmłodszych: cztero- i pięciolatków, jak i w "starszakach".

Zadaniem studentek przebranych za wróżki, cyganki i czarodziejki była próba przepowiedzenia przyszłości i odkrycia przed maluchami tych tajemnic, które przyniesie im los. Oczywiście najważniejsze było to aby wszyscy się świetnie bawili. Poszczególne wróżki odpowiedzialne były za jedną z "gałęzi" przyszłości. Generalnie można było wyróżnić:

- wróżki przepowiadające to kto kim zostanie gdy dorośnie (zabawa polegała na wbijaniu szpilek w "zaczarowane serce zawodów")

- cyganki opowiadające o tym co jest zapisane w gwiazdach (dzieci kręciły butelką wewnątrz koła złożonego z gwiazd, na których namalowane były symbole różnych przedmiotów: pieniąd, korona, palma, książka itp.)

- czarodziejki wróżące z magicznych pomiętych gazet, których cienie rzucane na ścianę dopiero odkrywały tajemnice przyszłości

- "wróżki ku przestrodze" - specjalizowały się w ostrzeganiu dzieci przed zagrożeniami, z którymi można się zetknąć w przyszłości (dzieci losowały kolorowe misie mówiące o skutkach zbytniego spożywania słodyczy, kłótni z rówieśnikami, braku dbania o zdrowie itp.)

Wspólnej zabawie towarzyszyły wspólne rozmowy i hasło:

"Hokus pokus, czary mary są andrzejki - nie do wiary!"

Na koniec dzieci dostały pamiątkowe portrety czarownicy do pokolorowania oraz pyszne magiczne ciastka z ukrytą w środku wróżbą, zapisaną na małej karteczce. Ciastka upiekli sami studenci i po minkach maluchów można było wywnioskować, że wzbudzały one wielką ciekawość, a przy okazji bardzo smakowały... Kolejna "Akcja Andrzejkowa" została zakończona sukcesem. Mnóstwo wrażeń i przeżyć - nie tylko dla dzieci...