Start Archiwum 2006/2007 Mikołajki 2006

PostHeaderIcon Mikołajki 2006

Mikołaje, anioły, diabły... - to skład drużyn, które wyruszyły 6.12.2006 do Niepublicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi, Przedszkola Nr 4 i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Cieszynie.

Podobnie jak Andrzejki organizowane przez KNEM, tak i Mikołajki stają się już tradycją. Zadaniem Mikołaja było oczywiście rozdanie prezentów wszystkim grzecznym dzieciom, a zastępy anielskie miały pomagać starszemu panu z Laponii w wykonaniu tego zadania, jednocześnie broniąc dzieci przed strasznymi i okropnymi diabłami.

Dzieci starały się pokazać zarówno Mikołajowi jak i aniołom, że naprawdę zasługują na prezenty. Były specjalnie przygotowane wierszyki, śpiewy, tańce i różne występy, a w podziękowaniu za upominki od świętego Mikołaja - kolorowe laurki. Nie obyło się oczywiście bez wspólnych zdjęć, a i kamera video się pojawiła w jednej grupie.

Kiedy Mikołaj rozdał swe podarki i poszedł do kolejnych dzieci, które na niego czekały, czas dzieciom w przedszkolu umilały aniołki i diabełki. Wspólne zabawy, tańce i śpiewy... Nie tylko dzieci się uczyły - my także nauczyliśmy się co nieco.

Na pożegnanie maluchy otrzymały pamiątkowe obrazki aniołów do pokolorowania, a niebiańscy posłańcy obiecali, że wraz z Mikołajem i diabełkami wrócą za rok... jeśli dzieci oczywiście będą grzeczne.

Wiele wrażeń jak na jeden dzień... Mnóstwo uśmiechów na twarzach i radości, choć u tych najmłodszych pojawiał się strach w oczach na widok Mikołaja, a nawet aniołków. Dla nas niesamowite było uczucie, że te wszystkie najmłodsze dzieci naprawdę wierzą w naszą autentyczność... szkoda tylko, że na prośbę wielu nie byliśmy w stanie zaprezentować jak po skończonej zabawie anioły startują w przestworza... Może za rok się uda? Kto wie...

Warto zauważyć, że w przeprowadzeniu zarówno "Akcji Andrzejkowej" jak i "Akcji Mikołajkowej" pomogli nam studenci spoza koła - nasi koledzy i koleżanki z różnych kierunków i lat studiów.

DZIĘKUJEMY!