PostHeaderIcon Aktualności

Relacje z bieżącej działalności

PostHeaderIcon Pytania o Inność po raz trzeci

Chęć udziału w trzeciej edycji pytań o Inność zgłosiło aż sto osób! Niestety nie mogliśmy przyjąć wszystkich zgłoszeń, a wybór między bardzo ciekawymi propozycjami referatów i posterów był dla nas niezmiernie trudny. Ostatecznie udało się ułożyć program konferencji, który można znaleźć na stronie UŚ.

Obrady trwały cały dzień. Uczestnicy przybyli z ośrodków naukowych w całej Polsce. Byli wśród nas m.in. pedagodzy, psycholodzy, teolodzy, poloniści, filozofowie, kulturoznawcy, historycy. O naszym spotkaniu naukowym informowali nasi patroni medialni: Beskidzka 24 i Głos Ziemi Cieszyńskiej (wydanie z 24.02.2017).

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!

 

PostHeaderIcon Konferencja „Pytania o Inność”

21 lutego 2017 roku po raz trzeci będzimy pytali o Inność. III Międzynarodową Konferencję Naukową "Pytania o Inność - Inny w moich oczach, Ja w oczach Innego" KNEM organizuje we współpracy z Zakładem Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej oraz Zakładem Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ.

Podczas konferencji chcemy poddać naukowej refleksji jedno z pytań granicznych w ludzkim życiu — Czym jest Inność? Zastanowić się, dlaczego się jej boimy, z jakiego powodu często jest czynnikiem destrukcyjnym w relacjach międzyludzkich i społecznych. Podejmiemy dyskusję nad tym, czy z Inności można uczynić wartość in plus, żyjemy bowiem w czasach, gdzie Inny jest obok nas: w szkole, pracy, autobusie — wspólnie tworzymy różnowymiarowe społeczeństwo. Do udziału w konferencji chcemy zaprosić studentów różnych kierunków oraz doktorantów, socjologów, kulturoznawców, filozofów, psychologów, pedagogów, dziennikarzy, pracowników służb społecznych, osoby niepełnosprawne, cudzoziemców studiujących w polskich uczelniach.

Inspiracją dla naszej refleksji są słowa Emmauela Levinasa: "Skoro inny patrzy na mnie, to jestem za niego odpowiedzialny, nawet jeśli w jego oczach nie podjąłem żadnych zobowiązań".

Zgłoszenia referatów i posterów należy przesłać do 7 lutego 2017 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Opłata konferencyjna wynosi 50 zł. W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru referatów. O zakwalifikowaniu do czynnego udziału w Konferencji poinformujemy do 12 lutego 2017 r.

Ankieta zgłoszeniowa znajduje się tutaj. Szczegóły na stronie Konferencji na Facebooku.

Zmieniony (czwartek, 22 grudnia 2016 09:43)

 

PostHeaderIcon Cieszyńska Wampiriada po raz dziesiąty!

W poniedziałek 19 grudnia 2016 roku po raz dziEsiąty na cieszyńskim kampusie UŚ wysysaliśmy krew. Ochotników było 24. Ostrą selekcję przeszło 15. Pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa profesjonalnie pozbawiły ich prawie 7 litrów życiOdajnego płynu. Wszyscy uczestnicy mogli tego dnia zrobić sobie fotkę z wampirem, uwiecznić swój wizerunek w fotobudce, zobaczyć z bliska wóz strażacki i spojrzeć na Cieszyn sponad dachu uczelni, wziąć udział w warsztatach muzycznych, decoupage'u i quillingu. Wszystkim sposnsorom, partnerom i uczestnikom imprezy DZIĘ-KU-JE-MY!

 

PostHeaderIcon III Baśń i bajka - udział w rozwoju dziecka

24 maja 2016 roku odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Baśń i bajka - udział w rozwoju dziecka". Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej, a współorganizatorami Instytut Psychologii UMCS oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Międzykulturowej. Patronat Honorowy nad Konferencją objął Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ prof. dr hab. Zenon Gajdzica. Relację fotograficzną przygotowaną przez Weronikę Chorzempovą można zobaczyć tutaj i na Facebooku KNEM.

 

PostHeaderIcon IX Cieszyńska Wampiriada

26 kwietnia 2016 roku po raz dziewiąty wysysaliśmy krew wszystkim ochotnikom, którzy przeszli kwalifikację medyczną. Zebraliśmy prawie 13 litrów krwi i pozyskaliśmy 6 potencjalnych dawców szpiku! Otwarcie Wampiriady uświetnił Eduardo Bortolotti swoim autorskim koncertem skrzypcowym. Jak zawsze byli z nami strażacy z cieszyńskiej OSP. Tym razem przybyli na kampus UŚ nowym wozem strażackim z 30-metrowym ramieniem - mogliśmy się wznieść jeszcze wyżej i zobaczyć jeszcze więcej :) Loterię dla krwiodawców wsparli nasi stali sponsorzy: Studio Fryzjerskie ArtHair, księgarnia Matras, Malowany Ptak, Avon. Nagrody w postaci koszulek i toreb podarował krwiodawcom Akademicki Związek Sportowy. Studentki-wolontariuszki przygotowały dla uczestników pyszny poczęstunek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty decoupage'u prowadzone przez Patrycję Wajdę, gdzie uczestnicy Wampiriady mogli zrelaksować się i odkryć swoje siły twórcze. Całą akcję fotografowali Oleg Kiliański Oleg Kiliański i Weronika Chorzempová. Dzięki ich zdjęciom możemy zobaczyć oraz powspominać wszystko, co działo się tego dnia. Miłego oglądania i do zobaczenia na następnej Wampiriadzie.

Zmieniony (sobota, 28 maja 2016 08:15)

 
Więcej artykułów…