PostHeaderIcon Święta z szyszką w tle

Już po raz czwarty Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej zorgizowało warsztaty pt. „Święta z szyszką w tle”. W tym roku współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "FENIKS" z Cieszyna. Przedsięwzięcie zstało dofinansowane przez Urząd Miasta Cieszyn oraz Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego UŚ. Wsparcie materialne okazali również sponsorzy - cieszyńscy przedsiębiorcy, którym serdecznie dziękujemy.

Na warsztaty do Cieszyna przybyli podopieczni szkół specjalnych, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i innych zaprzyjaźnionych placówek. Wspólnie z wolontariuszami wykonali ozdoby choinkowe, którymi udekorowano bożonarodzeniowe drzewko. Relację i zdjęcia z imprezy można znaleźć na stronie ox.pl.

Zmieniony (czwartek, 28 stycznia 2016 22:22)

 

PostHeaderIcon Pytania o Inność...

15 grudnia 2015 roku po raz drugi odbyła się organizowana przez KNEM Międzynarodowa Konferencja Naukowa Pytania o Inność — Inny w moich oczach, ja w oczach Innego.

Podczas konferencji poszukiwaliśmy odpowiedzi na kluczowe pytania w ludzkim życiu: Czym jest Inność?, Dlaczego się jej boimy?, Dlaczego często jest czynnikiem destrukcyjnym w relacjach międzyludzkich i społecznych? Zastanawialiśmy się nad tym, czy z Inności można uczynić wartość in plus, żyjemy bowiem w czasach, gdy Inny jest obok nas: w szkole, pracy, autobusie — tworzymy różnowymiarowe społeczeństwo.

W trzech panelach dyskusyjnych, sześciu sekcjach tematycznych i sesji posterowej zaprezentowało się 34 uczestników konferencji z takich uczelni, jak: Tulski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. L.N. Tołstoja (Rosja), Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki (Ukraina), Białoruski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. M. Tanka (Białoruś), Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki (Ukraina), AGH w Krakowie, DSW we Wrocławiu, KUL JP II, UAM w Poznaniu, PAN, UG, UJ, UJK w Kielcach, UKSW w Warszawie, UKW w Bydgoszczy, UŁ, UMCS w Lublinie, UMK w Toruniu, UO, Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie, UP w Krakowie, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, UW, UWr, UZ, Wyższa Szkoła Oficerskich Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W konferencji wzięły udział również nauczycielki z Gimnazjum nr 3 w Cieszynie oraz Szkoły podstawowej i przedszkola z polskim językiem nauczania w Orlovej (příspěvková organizace, Republika Czeska). Prelegenci z zagranicy mogli uczestniczyć w konferencji on line.

Zmieniony (czwartek, 28 stycznia 2016 15:39)

 

PostHeaderIcon VIII Cieszyńska Wampiriada

We wtorek 1 grudnia 2015 roku odbyła się VIII edycja Cieszyńskiej Wampiriady. Tym razem mamy 15 litrów powodów do dumy :)

Krew oddało 30 osób sposród 47 chętnych. W czasie Wampiriady można było podziwiać okolice cieszyńskiego kampusu UŚ z wysięgnika strażackiego, zobaczyć pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu PSP Cieszyn, być świadkiem pacyfikacji symulowanej przez strażników z Zakładu Karnego w Cieszynie, wziąć udział w szkoleniu samoobrony dla kobiet. Pierwszy raz w Cieszyńskiej Wampiriadzie wzięły udział dzieci. Byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie. Specjalnie dla nich studentki pedagogiki Ewa Synowiec i Patrycja Sochaj przygotowały pokaz kuglarski z wykorzystaniem balonów.

Organizację loterii fantowej uzmożliwili nam nasi sponsorzy: Arthair, Pracownia Językowa, MOSiR Cieszyn, Top Fitness, pracownia "Malowany Ptak", klubokawiarnia "Presso", księgarnia "Matras", sklep papierniczy "Drops".

Zapraszamy do naszej społeczności na Facebooku.

Zmieniony (niedziela, 06 grudnia 2015 21:35)

 

PostHeaderIcon Baśń i bajka po raz drugi w Cieszynie

II Ogólnopolska Konferencja Naukową "Baśń i bajka – udział w rozwoju dziecka" odbyła się 26 maja 2015 roku. Do udziału w konferencji zaproszono studentów pedagogiki, psychologii, etnologii, filologii polskiej oraz innych kierunków humanistycznych, nauczycieli oraz rodziców.Głównym celem spotkania było przypomnienie dużej wartości baśni i wywodzącej się z niej bajki terapeutycznej w edukacji i terapii dziecka, dzieci z dysfunkcjami oraz osób dorosłych. Podczas konferencji próbowano uchwycić fenomenologiczne meritum bajki i baśni z punktu widzenia terapii.

Zmieniony (niedziela, 08 listopada 2015 23:46)

 

PostHeaderIcon VII Cieszyńska Wampiriada

Kolejna Wampiriada już za nami. We wtorek 21 kwietnia oddaliście 18,5 litra krwi! Zarejestrowaliśmy 62 potencjalnych dawców szpiku kostnego, a krew udało się oddać 41 osobom! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować VII edycję Cieszyńskiej Wampiriady i tym, którzy nas odwiedzili tego dnia.

Partnerem VII edycji cieszyńskiej Wamipiriady było Niezależne Zrzeszenie Studentów. Uzyskaliśmy wsparcie medialne od patronów: OX.PL oraz HaloCieszyn.pl. Oprócz wsparcia finansowego ze strony Samorządu Studenckiego, sponsorami Wampiriady byli: Mary Kay, Księgarnia Matras, Niebanalna Pub, Samorząd Studencki oraz cukiernie: Bajka, Wiślanka, Czernichów. Głównym sponsorem był salon fryzjerski Arthair. Dzięki wymienionym firmom odbyła się loteria fantowa dla dawców.

Podczas akcji nie zabrakło dodatkowych atrakcji, takich jak: pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków, wyjazd w koszu wozu strażackiego 20 metrów nad ziemię, możliwość skorzystania z bezpłatnego zabiegu pielęgnacji dłoni oraz darmowy udział w zajęciach zumby. Organizatorem VII edycji cieszyńskiej Wampiriady była Jagoda Przyłucka, Aleksandra Sowa oraz Michał Pruszyński.

Tutaj znajdziecie zdjęcia. Zachęcamy do polubienia Cieszyńskiej Wampiriady na fb :)

Zmieniony (niedziela, 08 listopada 2015 23:46)

 

PostHeaderIcon Media w edukacji

11 maja 2015 roku odbyła się konferencja naukowa "Media w edukacji". Jej celem było przybliżenie nowych możliwości wykorzystania mediów w edukacji, pokazanie pozytywnego i negatywnego wpływu współczesnych mediów na dzieci, a także wymiana doświadczeń z tego zakresu. Podczas konferecji debatowano również o podstawach legalnego wykorzystywania narzędzi i zasobów cyfrowych w codziennej praktyce nauczania i uczenia się. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się, jak korzystać z platformy naukowej WikiVid.

Zmieniony (niedziela, 08 listopada 2015 23:46)

 

PostHeaderIcon V Międzynarodowy Dzień Frankofonii

19 marca 2015 r. już po raz piąty studenci z KNEM zorganizowali konferencję naukową z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii. Tegorocznym tematem przewodnim były "Francuskojęzyczne bajki i animacje nie tylko dla dzieci". Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na Facebooku.

Zmieniony (niedziela, 08 listopada 2015 23:01)

 

PostHeaderIcon Ostatnio dodane

PostHeaderIcon Najpopularniejsze